Вітаю Вас Гість!
Субота, 04.05.2024, 17:21
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Bitcoin обмін

Моніторинг валют

Радіо онлайн

www.radiobells.com #radiobells_script_hash
—лушать радио онлайн

ГАЗЕТА

Статистика

Валюта

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

ДРУЗІ САЙТУ

Вхід на сайт

Дзеркало Тижня

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

Дитина 1 рік +

Таємні слова, які знають тільки мами малюків

Світ для вас заграв новими фарбами, став радіснішим та світлішим, але разом з тим з'явилося безліч додаткової інформації, яку треба засвоювати буквально «на льоту». Ви так довго готувалися, але все ж вам ще багато чого доведеться дізнатися. Десять видів колясок: коляска-тростина, коляска-книжка, коляска-трансформер. Кілька способів сповивання теж можуть загнати недосвідчену маму в глухий кут, а в магазині і зовсім розбіжаться очі від асортименту всіляких присипок і підгузників. Вашому малюкові і вам необхідно тільки найкраще, тому ви уважно вчитуєтесь в склад продуктів та відгуки інших мам. Якщо ще жодна з ваших подруг не народжувала, ви можете завести нові знайомства на прийомі у дитячого педіатра - там ви неодмінно зустрінете таких же мам з їх прекрасними малюками.

Якщо до народження дитини у вас ніколи не виникало бажання вигадувати комусь милі прізвиська, то після появи дитини все стрімко зміниться. Її неодмінно потрібно оточити турботою і увагою. Навіть зовсім маленькі діти можуть перейняти ваш настрій і зрозуміти інтонацію, з якою ви говорите - це ті речі, на які вони орієнтуються, роблячи перші несміливі кроки в цьому світі.

Навколо вашого малюка з'явилося безліч нових і цікавих речей, наприклад мобіль, який допоможе розвитку зорової уваги у немовляти і не дозволить йому нудьгувати в ліжечку або під час зміни підгузника. Брязкальця всіх видів і розмірів, м'які іграшки, рушнички і пелюшки ...

Коли справа дійде до першого прикорму, ви з подивом виявите, що існує два види прикорму: педіатричний і педагогічний - перший розробляє і призначає ваш педіатр, а другий створений, щоб знайомити дитину з новими продуктами. Також у вашому «арсеналі» з'явиться декілька нових скорочень: ШВ і ГВ - штучне і грудне вигодовування. Бувають і «змішаники» (рос. «смешанники») - діти, яких годують груддю, але до раціону також додають дитяче харчування.

Лікарі в поліклініці одночасно можуть вивалити на вас безліч незнайомих термінів. Не лякайтеся, попросіть все докладно пояснити. Найчастіше за страшними словами і формулюваннями приховується безневинна дурість.

Ще кожна мама має особливе стоп-слово, яким вона дає зрозуміти дитині, що можна робити, а що ні. Іноді це звук або зовсім коротке слово, або ж просто «не можна» чи похідні від нього. Є й спеціальні слова, щоб привернути увагу дитини - необов'язково його ім'я.

Одним словом, у мами з дитиною налагоджується зв'язок і особливий канал комунікації,  зрозумілий тільки їм двом. Ви розрізняєте всі відтінки його плачу, а вона потопає в ваших очах і з легкістю переймає настрій.

Пальчикове малювання

Час для чаювання! Лялькове чаювання дає дітям можливість наслідувати дорослу поведінку, яку вони спостерігають у себе вдома, і включати її до своєї гри. 
Як гратися
Поставте міцний, низький столик або дитячий столик з як мінімум двома стільцями для чаювання, накривши стіл кухонним рушником як скатертиною. Наповніть чайник з теплою водою і поставте на стіл.
Ви можете взяти дитячий пластиковий чи металевий чайний сервіз, або створити власний зі звичайних чашок і блюдець з секонд-хенду та розпродажів.
Поставити справжнє або іграшкове печиво. Вашій дитині сподобається розкладати печиво на тарілку, подавати чай і бути ідеальною господинею.
Чай для двох - це веселіше, ніж чай для одного, так що приєднайтесь до чаювання.
Вчиться і росте
Діти розвиваються важливі навички, такі як координації рук та очей, обережно наливаючи чай з чайника в чашку. Це також прекрасна можливість для стимулювання розвитку мови та впровадження хороших манер за столом, оскілки ви з дитиною вестимете світську бесіду, попиваючи чай разом.

Як навчити малюка грати з іншими

Плануєте перше дитяче свято? Дізнайтесь, як гра з іншими дітьми допоможе вашій дитині освоїти нові важливі соціальні навички, такі як обмін, гра по черзі, дотримання правил і обговорення. 
Перш ніж малюки зможуть грати з іншими дітьми, вони повинні навчитись грати поруч з ними. Це називається «паралельна гра».
Поради щодо гри
Паралельно гра - це коли два малюки грають поруч. На перший погляд, це може бути несхоже на взаємодію. Але якщо подивитись трохи більш уважно, можна побачити, що якщо один візьме кубик, інший, швидше за все, зробить те ж саме.
Хитрощі і підказки
Якщо ви організовуєте дитяче свято для вашого малюка, не хвилюйтесь, якщо вам здається, що він не грає з іншою дитиною. Він робить саме те, що йому потрібно, щоб дізнатися про те, як ладити з іншими людьми. Обов’язково контролюйте їхню діяльність і забезпечте багато іграшок. Обмежте час гри максимум годиною - діти в цьому віці часто мають досить коротку тривалість концентрації уваги.
Навчання і зростання
Паралельно гра часто є першим кроком вашого малюка до розвитку позитивних соціальних відносин поза межами родини. Як правило, приходить час, коли ваш малюк починає копіювати ігрову поведінку іншої дитини, наприклад, годує ляльку чи говорить по телефону. Відчуття порядку також стане важливим для вашої дитини на цій стадії, тож не дивуйтеся, якщо побачите, як ваш малюк шикує свої іграшки по порядку або хоче малювати тільки олівцями певного кольору.
Важливо мати на увазі, що в цьому віці малюк ще не освоїв соціальну взаємодію з іншими дітьми, і саме через гру з однолітками він вчиться виконувати більш розвинені соціальні ролі, такі як обмін, очолювання та слідування.

Під мостом

Ваша дитина постійно рухається, хоче скрізь побувати і все побачити. Зробіть для неї смугу перешкод, яка буде складною фізично і одночасно покаже, що означають поняття "під", "над" і "навколо". 
Як гратися
Ви можете почати зі смуги перешкод, використавши речі, під якими ваша дитина не зможе проповзти і які не зможе перелізти. Якщо ви поставите її з одного боку, а самі станете з другого, вона скоріше за все знайде шлях до вас. Ви можете поступово ускладнювати доріжку. Іще один цікава тип смуги перешкод – це той, де ви встановлюєте бар'єри у кімнаті, які дитина має перелізти. Якщо вона спочатку він не знає, що робити, ви можете взяти її за руку і провести. 
Вчиться і росте
Ваша дитина починає усвідомлювати, що деякі речі мають назву, і що слова можуть бути прив’язані до дій. Навігація по смузі перешкод, із перепонами та обхідними маневрами покращить її фізичну компетентність. Це також допоможе дізнатися про простір і зв'язок між речами.

Веселі фото

Для розваг прекрасно підходять картки, зроблені з сімейних фотографій, які також допомагають зміцнити сімейні узи. Вони не тільки зацікавлять вашу дитину, але і допоможуть їй більше дізнатися про світ і важливих людей в ньому. 
Як гратися
Ваша дитина вчиться розрізняти візуально, а також слідувати і фокусуватися на об'єктах і людях. Вона також виробляє спроможність координувати голови і рухи очей. У міру росту дитина вчиться розпізнавати і називати знайомі обличчя. Ця діяльність допомагає малюкам та дітям старшого запам’ятати родичів, які живуть далеко.
Трюки і поради
Вставте ваші фото у пухнастий куб, зроблений спеціально для маленьких дітей. Вони продаються у магазинах.
Вчиться і росте
Зберіть фото вашої родини крупним планом та складіть їх у закриту коробку для сандвічів міцний міні-фотоальбом. Ви також можете покласти фотографії між прозорими заламінованими аркушами – попросіть їх заламінувати у магазині - або використовувати пластикові для зберігання. Ідея полягає в тому, щоб діти могли їх легко взяти і навіть покласти у рот.
Якщо ви заламінували фотографії, зробіть дірку в лівому верхньому кутку кожного знімка та скріпіть їх кільцем для шторки у ванній або кільцем для ключів. Покладіть пакет з фотографіями у коляску вашої дитини, дитяче сидіння, високий стілець або ліжечко.

 

Малюки і уявна гра

Уявна гра допоможе вашому малюку розвинути пізнавальні та емоційні навички, необхідні для нормального, здорового розвитку. Ось кілька ідей, що дозволять йому отримати максимальну користь від повсякденних ігор. 
Поради щодо гри 
Хай ваш малюк політає як супергерой із ручними тиграми – все це в безпеці спальної кімнат. Простимулювати його уяву легко – за допомогою простого реквізиту та іграшок. Забудьте дзвоники та свистки, використовуйте найпростіші предмети. Наприклад, гігантська картонна коробка може стати космічним кораблем або навіть саморобним каное.
Старий одяг додає ще один кумедний аспект уявній грі: його можна перетворити на будь-які речі, такі як уніформа лікаря або костюм бізнесмена.
Хитрощі і підказки
Боріться зі спокусою стати занадто активною або логічною в уявній грі вашої дитини. Її основна мета – розвиток дитячої уяви.
Якщо ви хочете допомогти малюку розвинути нові способи уявної гри, запропонуйте йому простий сценарій, і нехай він сам його розвине. Наприклад, запропонуйте зробити вигляд, що він щойно отримав хороші новини. Запитайте його, як він відреагує, а потім нехай ваш малюк розвине ситуацію самостійно.
Ще одна весела ідея – альтернативні закінчення улюбленого фільму або книжки вашої дитини. Ця гра передбачає появу нових героїв та сюжетів. Можна навіть записати цю історію після того, як ви її відтворите, що додасть нового розвиваючого виміру його грі.
Що б ви не запропонувати, дотримуйтесь принципу простоти і наслідуйте приклад вашої дитини, щоб вона могла отримати максимальну віддачу від його гри.
Навчання і зростання
Уявні світи дають дітям можливість спробувати нові речі і організувати свої емоції відповідно до подій. Гра у прикидання – це чудовий спосіб розіграти різні сценарії та попрактикувати реакції, що можуть бути застосовані повторно у реальному житті. Розвивайте уявну гру вашої дитини, час від час пропонуючи їй нові предмети.

Коли потрібно переходити до великого ліжка?

Ваш малюк виріс із маленького ліжечка? Є кілька речей, на які слід звернути увагу, перш ніж переселити вашу дитину з дитячого ліжечка у велике ліжко. Дізнайтеся, як убезпечити дитину після такої зміни. 
Коли ваша дитина матиме приблизно 2 роки, ви, ймовірно, буде готові перейти до більшого ліжка. Це, скоріше за все, буде одним із перших великих кроків малюка до незалежності – і ще добре для нього! На даний момент ваша дитина вже виросла настільки, що висовує ноги вгору і з боків ліжечка, тому переїзд позитивно відобразиться на його розвитку і безпеці.
Перехід до великого ліжка - це серйозна подія, і звичайно потрібно врахувати деякі фактори, перш ніж зробити це. Пам'ятайте, що перебування у низькому ліжку означає, що ваша дитина матиме легкий доступ до своєї кімнати і всього будинку, як ніколи раніше. Це зацікавить будь-яку дитину!
Перш ніж провести грандіозне переселення до великого ліжка, врахуйте такі правила техніки безпеки.
Уникайте небезпек під час сну 
Сонні (або пустотливі) діти можуть потрапити в біду, якщо спробують походити по будинку без нагляду в нічний час. Щоб обійти цю потенційну проблему, спробуйте встановити дзвінок на двері дитячої кімнати, щоб почути, коли дитина намагається вийти. 
Приберіть всі іграшки 
Вашій дитині не потрібно виходити зі свої кімнати, щоб потрапити у халепу - можливо, спокуса підстерігає у її власному просторі. Перш ніж покласти дитину спати, переконайтеся, що ви безпечно прибрали усі іграшки або предмети, які можуть зламатися або перекрити дихальні шляхи. Також перевірте підлогу та приберіть усі предмети, на яких може спіткнутися ваша дитина, якщо вибереться з ліжка в темряві.
Правильно поставте ліжко 
Велике ліжко набагато ближче до землі, ніж дитяче ліжечко, але незважаючи на це, все одно можна обкласти простір навколо нового ліжка вашої дитини чимось м’яким, принаймні килимом. Крім того, відсуньте його подалі від вікна, щоб уникнути протягів або будь-яких звисаючих кабелів або штор.
Виконавши ці запобіжні заходи, можна святкувати! Переїзд на підліткове ліжко – це великий крок для малюка, і важливо, щоб ви показали дитині, як ви нею пишаєтеся. 

Сила дитячої гри

Переваги дитячих ігор виходять за рамки веселощів та розваг: гра є важливою частиною розвитку вашої дитини. Дізнайтеся про різні типи ігор, доступних для дітей у ці роки.
Якщо ви стежите за тим, як ваш малюк грається самостійно або разом зі своїми друзями, ви швидко зрозумієте, що гра набуває різних формах. Ваша дитина може витратити весь день на будівництво вежі з кубиків або годування улюблених м’яких іграшок, а її двоюрідний брат ганятиме по всьому саду протягом кількох годин. Різні способи гри можуть допомогти вашому малюку виробити нові навички - і одночасно отримати задоволення.
Активна гра допомагає контролювати тіло і рухи вашої дитини 
У міру того, як ваш малюк набуває більшого контролю над своїм тілом, він побачить, як можна рухатися. У результаті отримуємо дитину, яка постійно стрибає, лазить, вигинається та підстрибує. Безперервний рух може вас втомити, але він насправді є важливою частиною розвитку. Активна гра не тільки допомагає побудувати здорове тіло, але й зміцнює навички критичного мислення, оскільки дитина дізнається про розмір і форму («Чи можу я пролізти через цей тунель?") і напрям ("Я можу стрибати вгору і вниз!").
Створіть безпечне середовище для активних ігор, прибравши гострі або небезпечні предмети, та дайте дитині іграшки для заохочення рухів, такі як подушки, на яких можна стрибати, або коробки, через які можна лазити. 
Творчі ігри мають важливе значення для розумового розвитку
У міру того, як розвивається уява вашого малюка, його ігри стають більш творчим. Його улюблена ковдрочка – це вже плащ, кубики перетворюються на автомобілі, а картонна коробка - на замок. За цією уявною грою не тільки цікаво спостерігати, вона також важлива для розвитку вашої дитини, допомагає створити навички вирішення проблем і розвиває мовлення.
Заохочуйте вашого малюка до уявних ігор, даючи достатньо іграшок, які змушують думати творчо. Це можуть бути костюми для перевдягання одяг, м'які іграшки і предмети побуту, такі як дерев'яна ложка (чарівна паличка!) або пластикові стаканчики (ряд маленьких будиночків!).
Граючись з іншими, малюк опановує цінні соціальні навички
Хоча самостійна гра є невід'ємною частиною розвитку малюка, ігри за участю однолітків чи братів і сестер також мають критичне значення. Гра з іншими дітьми допомагає стимулювати соціальні навички, які знадобляться дитині вже у найближчі роки у садку та початковій школі. Ці навички можуть включати обмін, вирішення конфліктів і співпереживання. Постарайтеся організувати компанію для вашої дитини, щоб вони гралися щотижня – це дасть вашому малюку можливість спілкуватися з іншими дітьми його віку.
Хоча активні, творчі та соціальні ігри важливі, будь-яка інша гра також буде корисною для вашого малюка. Просто весь час спостерігайте за їхніми розвагами!

Розвиток малюка: від 15 до 18 місяців

Ваша новонароджена дитина перетворилась на малюка, який вміє вже ходити, і його характер вже починає проявлятись. Вона полюбляє імітувати вас, гратись у хованки і отримувати ваш дозвіл. В цьому розділі ви знайдете інформацію про те, що ви спостерігатиме протягом цих дивовижних місяців. 
Між 15 та 18 місяцем ваш малюк досягне величезного прогресу в своєму розвитку, по мірі ознайомлення із речами та звуками навколо нього. Уважний спостерігач, він досліджуватиме речі ретельно, імітуватиме людей навколо себе і нарешті зрозуміє, що розлука із вами не означає розлуку назавжди. Постійна інтерес дитини до дослідження світу поєднується із її розвитком навичок, що є потенційно небезпечними, тому вам слід перевірити, чи є ваш будинок безпечним для малюка-дослідника.
В цьому віці ваш малюк здійснюватиме переходи від надзвичайної незалежності до нав’язливої поведінки. Його надзвичайна зосередженість на собі не дозволяє йому прийняти будь-яку модель – іншу, ніж перебування в центрі уваги. Про необхідність ділитись із іншими він ще не знає, тому це звичайно для дитини не бажати віддавати свої іграшки. Однак, будьте впевнені, ваш малюк постійно вчиться. Ось що ви можете робити, щоб сприяти правильному розвитку своєї дитини. 
Проаналізуйте свою власну поведінку 
Імітація –це складова частина навчання і поведінки. В цьому віці ваш малюк є чарівним імітатором, який вчиться імітувати все те, що робите ви. Будьте обережні зі словами і вчинками, оскільки дитина має схильність до копіювання вас. Тепер настав час думати, що саме ви не хочете, щоб вона чула!
Проводьте нетривалі періоди часу окремо
Деякі малюки відчувають занепокоєння під час розлуки, однак, поступово стають все менш неспокійними, коли залишаються без батьків. З часом нетривалі періоди часу, проведені без батьків, допоможуть йому стати більш самостійним. Завжди повідомляйте свою дитину про те, що ви збираєтесь піти у справах – ніколи не приховуйте цей факт – і скажіть, що ви повернетесь. Той факт, що ваша дитина знає про ваше повернення, дозволить їй заспокоїтись. 
Нехай у неї будуть особливі іграшки 
Багато малюків в цьому віці не хочуть віддавати те, що належить їм. Приймаючи до уваги, що питання свого власного простору є важливим для вашого малюка, ви можете встановити, що деякі іграшки належать тільки вашій дитині, і ніхто більше не меж грати з ними. Цей факт викличе у малюка відчуття більшого контролю над світом. 
Ні – фізичній агресії 
Малюки в цьому віці не знають, як контролювати прояви гніву, і відомо, що вони часто вступають в конфлікти із іншими дітьми, навіть можуть вдарити іншу дитину. Контролюйте ці войовничі тенденції завдяки своєму втручанню і твердому – НЕ МОЖНА БИТИСЬ – коли побачите, що ваша дитина хоче вдарити іншу. Потім оберіть позитивний напрямок в цій грі. 
Хваліть за гарну поведінку.
коли малюки роблять щось гарне в цьому віці, вони після цього зупиняються, зазвичай, і кидають свій погляд на вас, щоб переконатись, що ви помітили це. Якщо ви дійсно помітили, похваліть вашого малюка. Ваш ентузіазм у наданні підтримки буде заохочувати його до навчання, а також до інформування вас про свої здобутки у навчанні!

Манери за столом. Все про сімейні ритуали, дитяче харчування, щоденні ритуали

Обідній стіл – це хороше місце, щоб допомогти дитині опанувати манери у сімейному оточенні. 
Починаємо!
Щоденне споживання їжі у родинному колі дає дітям можливість спостерігати за повсякденними ритуалами та наслідувати манери, які вони спостерігають. Це може бути проста подяка, коли щось кладуть на тарілку, або миття рук перед тим, як сісти за стіл, неприйняття розмов з повним ротом або правильне користування ножем і виделкою. Прийому їжі дає вам прекрасну можливість виступити у якості рольової моделі для розширення можливостей вашої дитини. Це є однин з ключових моментів дня і ситуація, у якій ваша дитина може сісти за стіл з батьками і вступити в розмову. Щоденні та сімейні ритуали є важливою частиною дня кожної дитини.
Накривайте на стіл разом:
Вашій дитині сподобається обов’язок накривати на стіл, і це допоможе їй зрозуміти призначення кожного столового прибору і навіть розвинути навички рахування, оскільки вона вчитиметься розкладати ножі, виделки та ложки по кількості людей.
Коли ви накриєте стіл разом, покажіть дитині всі прибори, щоб вона розуміла, де покласти кожен предмет. Одночасно розповідайте, чому ніж має зубчасту кайму, і як за допомогою ножа і виделки можна піднімати та нарізати їжу. Після того, як ви закінчили, пограйте у гру, змішавши все, і подивіться, чи дитина зможе тепер все правильно розкласти без вашої допомоги.
Ти можеш їсти так само, як мама і тато?
Як дорослі, ми інстинктивно знаємо, що нечемно випльовувати їжу або їсти із відкритим ротом. Тим не менше, наші діти все ще мають опанувати ці манери, особливо напередодні соціальних подій, коли вони мають добре поводився у присутності інших. Ось кілька порад, які допоможуть вашій дитині навчитися їсти свою їжу:
Зачекайте, поки все не сядуть, перш ніж ваша дитина почне їсти.
Попросіть дитину сісти красиво і рівно. Це не тільки ввічливо; це також стимулюватиме її травлення. 
Поставте тарілку вашої дитини на підставку, щоб дитина тримала тарілку в одному місці недалеко від себе.
Дайте дитячого столові прибори правильного розміру, щоб їх було легко тримати. Одного дня дитина оголосить, що вона готова до великих приборів, так що будьте готові до чергового витка безладу за столом!
Заохочуйте дитину класти свої столові прибори назад на тарілку між ковтками, а не розмахувати ними у повітрі, і складати їх разом на знак того, що вона закінчила їсти. 
Коли ваша дитина вперше почне користуватися столовими приборами, покришіть її їжу на маленькі шматки, поки вона не зрозуміє, як працювати ложкою, Після того, як малюк стане більш досвідченим, покажіть йому, як різати їж на зручні шматочки, так щоб він не кусав більше, ніж може прожувати.
Допомагайте підтримувати у малюка інтерес до дитячого харчування, попросивши описати, що у нього на тарілці та яке воно на смак. Запитайте його, які ще продукти мають подібний смак, щоб розвинути його навички категоризації.
Попросіть малюка залишитися за столом, доки всі не поїдять. Тоді він може просити дозволу піти. Спільна трапеза є важливим елементом повсякденної рутини і сімейних ритуалів. 

10 речей, про які я дізналася від свого малюка

1. Дієта - це здоровий вибір

Спочатку у малюка буде найсуворіша дієта. Оскільки грудне молоко - це все, чим він буде харчуватися перші декілька місяців, воно повинно містити всі необхідні речовини та вітаміни. Ось чому для мами так важливо правильно харчуватися і обмежувати вживання шкідливих продуктів. Так, солодке потрібно звести до мінімуму. Замість цукерок краще з'їсти солодку морквину - користь і вам, і дитині. Про алкоголь слід забути! Тепер ви мама - джерело здоров'я своєї дитини.

2. Кожен унікальний, але всі схожі

Ви напевно чули від подруг: «А ми вже можемо повзати» або «Він у нас такий музичний, а йому ще й півроку немає!» А ваш малюк не поспішає говорити – лише лепече та  видає смішні звуки. Ви намагаєтеся і робите з ним легку розвивальну зарядку, але він все лежить і ніяк не хоче перевернутися або кудись поповзти. Будь ласка, не хвилюйтеся. Всі діти самі знають, коли їм краще почати говорити або повзати. Якщо ж ви дуже переживаєте, проконсультуйтеся з педіатром - він розвіє всі ваші побоювання.

3. Спорт і свіже повітря ніколи не зашкодять

Вам з малюком потрібне свіже повітря - вперед на прогулянку до парку! Якщо немає ніяких протипоказань, прогулянки можна починати відразу після виписки з пологового будинку. Звичайно, найкраще, коли на вулиці вже досить тепло або ще не дуже холодно. Свіже повітря допомагає малюкові загартуватися і приносить користь мамі. Не сидіть довго на лавці, зробіть пару кіл мальовничими алеями.

4. Книжки - це чудово!

Як давно ви перечитували казки? Напевно, ви забули, якими цікавими вони можуть бути. Мамин голос заспокоює і допомагає заснути: згадайте найулюбленішу колискову або просто кумедний віршик. Складайте історії на ходу! Ви - найперший герой для свого малюка.

5. Існує декілька причин плачу малюка

Найчастіше діти плачуть, якщо їх турбують природні фізіологічні потреби. Якщо дитина чиста і нагодована, можливо, вона хоче спати, але їй заважає світло або шум. Діти дуже бояться залишатися наодинці. Тому, якщо малюк не спить, будьте поруч, з часом він стане сміливішим. Коли малюкові виповниться півроку, очікуйте прорізування перших зубів - вони теж псуватимуть його настрій.

6. Дивовижні відкриття кожного дня

Спочатку ваш малюк буде довго спати - у нього ще зовсім мало сил, він тільки звикає до зовнішнього світу. Але вже через декілька місяців ви його не впізнаєте! Подивіться, як він хапає вас за палець, як уважно стежить за вашим поглядом. Як йому подобається бути на сонці!

7. Шопінг став удвічі веселішим

Раніше ви ходили за новою сукнею для себе або допомагали чоловікові підібрати нове пальто. Але тепер, коли у вашому житті з'явилася дитина, щотижневий список речей, які слід придбати, значно розширився, та й по магазинам стало ходити набагато веселіше. Ви й уявити собі не могли, скільки кольорів повзунків і шапочок існує в магазинах! Цілі набори з пустушок і пляшечок! І хто сказав, що синє - для хлопчиків, а рожеве - для дівчаток? Ось ця зелена курточка і милі помаранчеві черевички так і радують око! Хороший смак прищеплюють з пелюшок!

8. Спільна робота

Ваш малюк зрадіє будь-яким новим цікавим речам: знайомству з басейном або першому легкому масажеві. Нові іграшки ви будете вибирати разом - не факт, що йому сподобається нова пустушка або співуче каченя. Краще самій заспівати малюкові, з часом він почне вам відповідати.

9. У вас з'явився розклад

Ви вже точно знаєте, коли може прокинутися малюк, і тому влаштовуєте з татом позмінне чергування. Ви рахуєте час від останнього годування і плануєте день залежно від того, коли дитині захочеться спати. З'являється так багато речей, які потрібно врахувати, якщо ви зібралися на прогулянку! Зовсім скоро ви звикнете з новим темпом життя, але повсякденні турботи ніколи не стануть для вас сумною буденністю - малюк буде кожного дня відкривати для вас світ з нового боку!

10. Разом спати затишніше

Книги про догляд за дітьми радять зовсім різні речі, бабусі навперебій дають поради, а в інтернет-форуми взагалі страшно заходити. Якщо ви відчуваєте, що малюк заспокоюється у вас на руках, візьміть його в ліжко. Особливо добре це спрацьовує вранці, якщо вас підняли дуже рано.

Категорія: Мої статті | Додав: олег (18.10.2017)
Переглядів: 482 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar